Манчестър Юнайтед се класира безпроблемно за четвъртия кръг на турнира ФА Къп. На своя "Олд Трафорд" играчите на Жозе Моуриньо надвиха по категоричен начин с 4:0 състава на Рединг. Попаденията за "червените дяволи" реализираха Уейн Рууни, Марсиал и на два пъти Рашфорд.

Освен с победата днешният двубой ще се запомни най-вече с попадението на Уейн Рууни в 7-ата минута, с което капитанът на Юнайтед се изравни с легендата сър Боби Чарлтън по отбелязани голове за клуба.

Английският национал получи отлично подаване от Антони Марсиал и с мощен шут от няколко метра разстреля Али Ал-Хабси за 1:0.

Така Рууни записа своя 249-и гол с екипа на „червените дяволи”, изравнявайки постижението на Чарлтън на върха на голмайсторската листа на тима.

До почивката и Марсиал се разписа за 2:0 в 15-ата минута.

През втората част Маркъс Рашфорд беше точен на два пъти в 75-ата и 78-ата минута, за да финализира крайния изход от двубоя. При четвъртото попадение Ал Хабси направи невероятна грешка и позволи на футболиста на Юнайтед да се разпише.