Новак Джокович взе реванш от световния №1 Анди Мъри, след като го победи на финала на турнира в Доха и по този начин защити титлата си.

Вторият в ранглистата сърбин се наложи с 6:3, 5:7, 6:4 в страхотен сблъсък, който напълно оправда очакванията на фенове и специалисти за тенис от най-висока класа.

Двамата тенисисти показаха най-доброто от себе си и написаха нова класическа страница в историческото си съперничество. За последно двамата се изправиха един срещу друг на финалите на АТП в края на миналия сезон, когато Мъри триумфира и по този начин измести Джокович от първото място.

Двубоят започна изключително оспорвано и дватама тенисисти печелеха подаванията си до осмия гейм, а единствената възможност за пробив бе за Мъри, но той не успя да реализира. При 4:3 и сервис на шотландеца Джокович успя да спечели подаването му при първата си възможност за това, а след това затвори и сета с гейм на нула.

Втората част започна по идентичен начин и двамата съперници бяха стабилни на свой сервис до 3:3, когато Джокович стигна до две възможности за пробив и реализира втората. При 5:4 световният №2 сервираше за мача, но тогава Мъри демонстрира шампионски характер и здрави нерви, за да отрази цели три мачбола, преди да пробие и изравни резултата. Той спечели следващото си подаване, а след това успя да направи втори пореден пробив и с третия пореден гейм на своя сметка върна двубоя в изходна позиция.