Оливие Жиру отново се превърна в герой за "Арсенал", след като с късен гол донесе победата с 2:1 на тима си над "Престън норт енд" като гост в мач от третия кръг на ФА Къп.

Домакините поведоха още в седмата минута, но Аарън Рамзи изравни малко след почивката, а след това "топчиите" стигнаха и до късния обрат, с който си гарантираха място в следващата фаза.

"Престън" стартира отлично, след като Макгийди се завъртя елегантно, освобождавайки се от съперник, след което подаде към Хъгил. Начо Монреал опита да се намеси, но след рикошет топката стигна до Калъм Робинсън, който откри резултата.

До средата на полувремето домакините имаха още три възможност за гол, но първо Мустафи блокира удар с глава на Робинсън, а след това сантиметри не достигнаха на Хъгил да засече подаване на Робинсън. В 28-ата минута Вермийл пък засече от въздуха дълбоко центриране на Макгийди, но ударът му мина встрани.

Чак след това "топчиите" вдигнаха оборотите и създадоха положения пред противниковата врата. В 36-ата минута Монреал изчисти пред голлинията удар на Галахър, а три минути след това топката се озова във вратата на Оспина за втори път, но попадението бе отменено заради нарушение срещу стража на "Арсенал".

Втората част започна отлично за лондончани, които изравниха веднага след подновяването на играта. Аарън Рамзи се разписа със страхотен удар от границата на наказателното поле. В 72-рата минута Максуел спаси опасен удар на Мустафи, който пропусна възможността да направи пълен обрат.

Пет минути след това Жиру отбеляза гол, който правилно бе отменен заради засада. В 89-ата минута френският нападател все пак донесе победата на "Арсенал". Французинът свали с глава едно центриране към Перес, който му върна с пета, след което Жиру преодоля отблизо Максуел за крайното 2:1.

Това бе четвърти гол за нападателя в последните му четири мача за лондончани, като в предишния шампионатен мач на тима срещу "Борнемут" той го спаси от загуба с попадение в добавеното време.