"Наполи" стигна до победата с 2:1 срещу останалия с 10 души отбор на "Сампдория" в 95-ата минута и се изравни с "Рома" на второ място в класирането на Серия А.

Лоренцо Тонели, не много често използван играч, вкара победния гол с последния удар в мача. С 38 точки вече имат колкото "Рома" като основните преследвачи на "Ювентус".

Автогол на Елсейд Хусай даде преднина на "Сампдория" преди почивката. Маноло Габиадини изравни през второто полувреме, след като пет минути по-рано се появи на терена. Той влезе в 72-ата минута на мястото на бразилеца Жоржиньо и само пет минути по-късно вкара.

В 30-ата минута албанският защитник Хусай в опита си да изчисти топката при центриране на Патрик Шик я прати в мрежата на вратаря Пепе Рейна.

Малко след началото на второто полувреме Дрийс Мертенс можеше да изравни, но стреля над горната греда от точката за изпълнение на дузпа.

В рамките на седем минути между 54-ата и 61-ата минута Матиас Силвестре беше санкциониран на два пъти с жълти картони, първият път заради фаул срещу Мертенс, и остави "Сампдория" с 10 души до края на мача.

Мертенс пропусна нов добър шанс за гол, след като Хосе Кайехон му свали топката с глава, но в 77-ата минута Габиадини от близко разстояние все пак изравни.

До края на мача "Наполи" натисна здраво и в петата минута на добавеното време Тонели изравни след подаване на Иван Стринич.