Най-младият стартов състав в историята на "Ливърпул" не успя да пречупи четвъртодивизионния "Плимут", а битката на отборите от две от най-големите английски пристанища завърши неочаквано 0:0.

Мениджърът на "мърсисайдци" Юрген Клоп направи четири промени в сравнение с двубоя срещу "Съндърланд" и пусна титуляри със средна възраст 21 години.

Изглеждаше, че е въпрос на време "Ливърпул" да пробие през защитата на гостите, които играят в Лига 2. "Плимут" обаче успя да удържи на серията от атаки, които бяха резултат от 80-те процента притежание на топката през първото полувреме.

Всъщност "Ливърпул" създаде твърде малко чисти положения, въпреки доминацията. Влизането на Даниел Стъридж, Адам Лалана и Роберто Фирмино също не промени резултата.

Неумението да вкарат гол ще ги изпрати на юг в Плимут за преиграване. Тимът от четвъртото ниво се присъедини към "Уест хем" и "Манчестър юнайтед", които успяха да удържат без гол на "Анфийлд" през този сезон.

"Плимут" обаче ще трябва да играе без Гари Милър, който получи тежка контузия след лошо приземяване на глезена си.