Педро отбеляза два пъти, а капитанът Джон Тери получи червен картон при лесната победа на "Челси" с 4:1 над "Питърбро юнайтед" в третия кръг на ФА къп.

Испанският нападател откри резултата с прецизен удар в 18-ата минута от мача, преди лятното попълнение Миши Бачуай да отбележи първия си гол от август насам след комбинация с Рубен Лофтус-Чийк в 43-ата минута.

След почивката Уилиан увеличи преднината на три гола, но завърналият се след контузия Тери получи директен червен картон за нарушение като последен човек в отбраната.

"Питърбро" за кратко се върна в двубоя. Том Николс върна едно попадение в 70-ата минута, но само пет минути по-късно Педро вкара втория си гол, за да оформи крайния резултат.

Въпреки че игра с човек по-малко "Мидълзбро" се наложи с 3:0 над "Шефилд уензди", а всички попадения паднаха през второто полувреме на мача.

Грант Ледбитър откри резултата в 58-ата минута, а 60 секунди след това Даниел Аяла от "Боро" беше изгонен. Дори с човек по-малко "Мидълзбро" вкара още два гола чрез Алваро Негредо и Мартен де Роон.