"Манчестър юнайтед" направи важна крачка към финала в турнира за Купата на лигата, след като победи с 2:0 "Хъл сити" у дома.

Попаденията за деветия пореден успех на "червените дяволи" във всички турнира бяха дело на Хуан Мата в 56-ата минута и влезлият като резерва Маруан Фелайни малко преди края. Реваншът между двата тима е след две седмици, а в другия полуфинал един срещу друг се изправят "Саутхемптън" и "Ливърпул".

Жозе Моуриньо даде почивка на Златан Ибрахимович, а атаката на тима бе водена от Уейн Рууни, който си партнираше в предни позиции с Хенрик Мхитарян и Маркъс Рашфорд. Пол Погба пък бе върнат по-назад от обичайната си позиция в средата на терена.

Страхотен удар на Хуан Мата още във втората минута изпробва рефлексите на Якупович, но той се намеси отлично. В 15-та минута неприятностите за гостите започнаха и Маркус Хенриксен напусна принудително с извадено рамо, след сблъсък с Пол Погба.

В 30-та минута дойде и най-чистата възможност за гостите, но удра на Адама Диоманде срещна гредата. Страничният съдия маркира засада, но повторенията показаха, че такава не е редно да бъде отсъдена. Удар на Рашфорд в края на полувремето бе последното интересно положение преди почивката.

През втората част "Юнайтед" пое напълно инициативата и натисна съперника си. В 56-та минута Рууни пусна по десния фланг към Погба, той намери Валенсия близо до пеналта. Неговото центриране бе свалено с глава от Хенрик Мхитарян към Мата във вратарското поле и за испанеца не бе проблем да открие резултата.

Пол Погба пропусна да удвои аванса на "червените дяволи", като в 73-ата минута нацели гредата от пряк свободен удар. Маруан Фелайни донесе спокойствие за домакините в 87-ата минута с второ попадение, дошло след центриране на Матео Дармиан и удар с глава.