"Барселона" се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля, след като победи с 3:1 у дома "Атлетик" (Билбао) в реванша между двата тима.

В първия двубой баските спечелиха с 2:1, но това се оказа недостатъчно, за да продължат в следващата фаза на надпреварата.

В основата на успеха на каталунците бяха трите големи звезди на тима - Луис Суарес, Неймар и Лионел Меси, които се разписаха по веднъж.

Срещата започна динамично, като и двата тима се опитваха да атакуват постоянно. В 26-ата минута гол на Неймар бе отменен заради спорна засада. В 36-ата минута Меси измъкна топката, обграден от трима съперникови футболисти, след което подаде на Неймар.

Бразилецът центрира на далечната греда, където Суарес се беше освободил и завърши със странична ножица от около 15 метра. Това бе гол №100 за уругваеца с екипа на каталунците в 120 изиграни срещи във всички турнири.

В 40-ата минута Аймерик Лапорт задържа на дъгата Меси, който се откъсваше сам срещу вратаря. Аржентинецът се зае с изпълнението на прекия свободен удар и го направи перфектно, не оставяйки шанс на вратаря на гостите.

Малко след подновяването на играта Неймар беше повален в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, забави се при изпълнението и спря при засилката си за удара, но в крайна сметка топката попадна в мрежата.

В 51-ата минута гостите се върнаха в мача, след като резервата Елустондо центрира отдясно, а Серхи Роберто беше надскочен от Саборит, който насочи в мрежата с глава по диагонала. При този резултат срещата щеше да влезе в продължения, но в 78-ата минута Меси оформи крайния резултат.

Той се разписа с изпълнение от пряк свободен удар от около 20 метра, при който и страничният стълб му помогна. До края гостите така и не успяха да стигнат до второ попадение, което щеше да ги класира напред, и се простиха с турнира.