"Ювентус" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 3:2 като домакин на "Аталанта".

В зрелищен сблъсък "бианконерите" на два пъти повеждаха с два гола разлика, но гостите не се предадоха и до самия край пазеха интригата жива.

Срещата започна изненадващо добре за "Аталанта", който бе по-активен в начаните минути. Играчите на Масимилиано Алегри обаче постепено поеха инициативата и в 15-ата минута Марио Манджукич получи остро центриране пред вратарското поле, след което засече топката с тяло и я прати в гредата.

В 22-ата минута домакините все пак откриха резултата. Манджукич свали с глава за Пауло Дибала, който от движение с мощен удар прати топката в мрежата. Този гол вдъхна увереност и спокойствие на торинци и в 34-ата минута те удвоиха. Дибала пусна чудесен извеждащ пас за Манджукич в наказателното поле и хърватинът с удар в обратния ъгъл матира стража на гостите.

В началото на второто полувреме темпото леко спадна. В 65-ата минута Томас Ринкон бе близо до първия си гол за "Ювентус", но силният му изстрел от дистанция бе спасен от вратаря. В 72-ата минута гостите обаче почти от нищото върнаха интригата в мача. Абдулай Конко овладя една топка пред наказателното поле и се разписа с бомбен изстрел.

Радостта на "Аталанта" обаче бе твърде кратка и три минути по-късно Стефан Лихтщайнер бе изблъскан в гръб в наказателното поле и спечели дузпа за своя тим, а Миралем Пянич бе точен от бялата точка за 3:1. Гостите все пак съумяха да намалуспяха да останат в мача, след като в 81-ата минута Андреа Конти центрира по земя и Лате Лат засече топката в мрежата за 2:3.

В заключителните минути напрежението си покачи, а гостите можеха дори да изравнят в 84-ата минута, когато изстрел на Андреа Петаня доста затрудни Нето. "Ювентус" все пак удържа успеха и вече чака следващата фаза, където му предстои среща с победителя от сблъсъка между "Милан" и "Торино".