Първата съперничка на Цветана Пиронкова на започващия в понеделник Australian Open Агниешка Радванска загуби с 4:6, 2:6 от британската тенисистка Джоана Конта финала на турнира в Сидни.

Конта достигна до триумфа в надпреварата, без да загуби сет. Това е втора титла в кариерата й на професионална тенисистка.

Победата нямаше как да бъде по-сладка за родената и израснала в Сидни Конта. Когато е на 13-годишна възраст, тя се мести със семейството си в Европа и става гражданка на Великобритания.

Конта не скри задоволството си от успеха по време на церемонията по награждаването: "Много съм щастлива от този успех. Това е един много специален момент за мен, защото съм родена тук".

Радванска не пропусна да отличи добрата игра на Конта. Полякинята заяви, че не е могла да играе по-добре, притисната от невероятния тенис на съперничката си.

Конта направи ранен пробив в третия гейм на първия сет. След мощен ретур от форхенд тя излезе на мрежата и завърши точката с уинър воле. До края на първия сет не се стигна до друг пробив и британката го затвори с 6:4.

Още на старта на втория сет Конта проби Радванска, като завърши с бекхенд третата точка за пробив. Скоро резултатът беше 4:0 и след час и 22 минути Конта сервира за мача. Победата дойде след ас при втората шампионска точка.