"Тотнъм" продължи възхода си във Висшата лига и постигна шеста поредна победа след разгром над "Уест бромич".

"Шпорите" се наложиха с 4:0 у дома и се изкачиха на второ място преди останалите девет мача от 21-ия кръг.

Тимът на Маурисио Почетино събра 45 точки, като изпревари с една "Ливърпул" и се доближи на четири от лидера "Челси", който днес от 19.30 часа гостува на "Лестър".

Хари Кейн отбеляза третия си хеттрик с екипа на "Тотнъм" и стана най-бързо достигналият границата от 60 гола футболист в историята на клуба. Автогол на Гарет Макоули допълни кошмарното представяне на иначе стабилно играещия през сезона "Уест бромич".

Вратарят Бен Фостър беше единственият играч в състава на "дроздовете", който се представи на добро ниво днес. Той направи осем спасявания и попречи на "Тотнъм" да постигне далеч по-убедителна победа.

В същото време съотборниците на Фостър не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на съперника. Те завършиха мача с едва 27% владение на топката и два неточни изстрела към Юго Лорис.

Вдъхновени от победата срещу "Челси" в миналия кръг, играчите на "Тотнъм" започнаха вихрено днешната среща на "Уайт харт лейн". Хари Кейн беше много активен на върха на атаката и се озова два пъти на стрелкова позиция в първите седем-осем минути.

Първите опити на английски национал бяха неточни, но в 12-ата минута той откри резултата. Виктор Уанаяйма напредна през центъра и комбинира с Кристиан Ериксен. Датчанинът пусна хитър пас към Кейн, който от границата на наказателното поле насочи топката в горния ляв ъгъл с помощта на гредата.

"Тотнъм" продължи да доминира и удвои аванса си в 26-ата минута. Ериксен стреля от дистанцията, а топката се отби в крака на Гарет Макоули и излъга вратаря Фостър.

Четири минути по-късно гол на Деле Али правилно беше отменен, а до почивката само добрите намеси на Фостър попречиха на "шпорите" да увеличат преднината си.

"Уест бромич" започна малко по-добре втората част, но бързо върна инициативата на съперника. След нова поредица от отлични намеси на Фостър Кейн сложи точка на спора в 77-ата минута.

Направилият много слаб мач Макоули подари топката на Кайл Уокър. Десния бек напредна отдясно и сложи топката на крака на Кейн, който с ножичен удар направи 3:0.

В 82-ата минута Кейн задържа добре пред наказателното поле и комбинира с Деле Али. Последва техничен прехвърлящ пас зад защитата и майсторски удар в далечния ъгъл, който не остави шансове на Фостър.

Лошата новина за "Тотнъм" в този мач беше контузията на централния защитник Ян Вертонген. Холандецът беше сменен принудително от Бен Дейвис в 64-ата минута.