"Арсенал" спечели убедителна домакинска победа с 4:0 срещу "Суонзи" и излезе на трето място във Висшата лига.

Лондончани събраха 44 точки и изпревариха по голова разлика "Ливърпул", който утре играе с "Манчестър юнайтед".

Тимът на Арсен Венгер се доближи на една точка от втория "Тотнъм" и на пет от лидера "Челси", на който му предстои гостуване на "Лестър".

"Арсенал" изпитваше доста трудности в атака срещу дълбоко прибрания в своята половина състав на "Суонзи". В 37-ата минута обаче Оливие Жиру откри резултата, след което за домакините стана лесно да вгорчат дебюта на новия мениджър на "лебедите" Пол Клемент.

Гостите допуснаха много груби грешки в защита след почивката, а за капак си отбеляза два гола.

Джак Корк прати топката в собствената врата в 54-ата минута след центриране на Алекс Иуоби. 13 минути по-късно Кайл Ноутън също направи безпомощен своя вратар Лукаш Фабиански при още едно добро центриране на Иуоби.

Алексис Санчес довърши "лебедите" с четвърто попадение в 73-ата минута. Чилиецът довкара топката от границата на вратарското поле след неуспешен опит за удар на Аарън Рамзи.

След този гол мачът се доиграваше. Санчес и Йозил бяха сменени малко след попадението, а чилиецът реагира с недоволство срещу решението на Арсен Венгер.