"Барселона" спечели първа победа в Примера дивисион през 2017 г. след разгром срещу "Лас Палмас" с 5:0 на "Камп ноу".

Луис Суарес отбеляза два гола, а Лионел Меси, Арда Туран и Алейш Видал се разписаха по веднъж за единадесетия шампионатен успех на каталунците.

"Барселона" събра 38 точки след 18 мача и се изкачи на второ място в класирането. Тимът на Луис Енрике изпревари с две "Севиля" и се доближи на две от "Реал" (Мадрид), който е изиграл две срещи по-малко от големия съперник.

"Севиля" и "Реал" се срещат на "Рамон Санчес Писхуан" в последния неделен мач от кръга.

Суарес даде начало на головото шоу в Барселона след 15 минути игра. Андре Гомеш се измъкна зад защитата на "Лас Палмас" и от аутлинията центрира по земя към уругвайския голмайстор, който с първото си докосване прати топката в близкия ъгъл.

До почивката каталунците не стигнаха до ново попадение, въпреки че създаде куп положения пред вратата на Хави Варас.

Шест минути след началото на втората част домакините увеличиха аванса си. Рафиня напредна отляво и центрира към границата на вратарското поле. Вратарят Варас пресече топката, но Меси стигна най-бързо до нея и отблизо направи 2:0.

Само пет минути по-късно "Барселона" поведе с 3:0. Суарес получи топката от Рафина в наказателното поле и прецизно я насочи към далечния ъгъл с нисък фалцов шут.

Не бяха изминали 120 секунди от третото попадение, когато "Лас Палмас" получи четвърти гол. Суарес се откъсна сам срещу вратаря, последва удар, който беше спасен от Хави Варас, но топката попадна в Арда Туран и за турския национал не бе проблем да я изпрати в мрежата.

В 80-ата минута Алейш Видал оформи крайния резултат. Десният бек се включи в наказателното поле, получи перфектно подаване от Пако Алкасер и насочи топката покрай Варас.