Лидерът "Челси" се върна към победите във Висшата лига след убедителен успех с 3:0 при гостуването на шампиона "Лестър".

Сините не показаха колебания в отсъствието на голмайстора на първенството Диего Коща и записаха 14-а победа в последните 15 кръга.

Тимът на Антонио Конте събра 52 точки и се откъсна със седем пред най-близкия преследвач "Тотнъм", с осем пред "Арсенал" и "Ливърпул" и с десет пред "Манчестър сити".

Левият бек Маркос Алонсо иззе реализаторските функции при липсата на Коща, който беше изваден от групата след конфликт с мениджъра. Испанецът вкара първите два гола в мача и дори се размина за малко с хеттрик, а другото попадение беше дело на сънародника му Педро Родригес.

"Лестър" допусна десета загуба от 21 мача през сезона и продължава да прави най-слабата защита на титла в историята на Висшата лига.

"Лисиците" са 15-и с 21 точки, като се намират на пет точки от зоната на изпадащите, в която са "Хъл сити", "Съндърланд" и "Суонзи".

Клаудио Раниери промени схемата си и излезе с трима централния защитници срещу "Челси". Шампионите обаче отново показаха огромни проблеми в отбрана, за което главна вина имаше слабата игра на дефанзивните халфове Ндиди и Менди.

Освен в защита "Лестър" се представи слабо и в предни позиции, където явно се усети липсата на заминалите за Купата на Африка Рияд Марез и Ислам Слиани. "Челси" контролираше мача през цялото време, а за вратаря Тибо Куртоа имаше много малко работа днес.

Сините имаха нужда от едва шест минути, за да открият резултата. След центриране от десния фланг Педро свали топката за Еден Азар, който я продължи към Алонсо и левият бек я насочи във вратата с прецизен фалцов шут в далечния ъгъл.

Шест минути след почивката гостите убиха интригата с второ попадение. Алонсо отправи силен удар от дистанция, топката рикошира в Уес Морган и стана неспасяема за вратаря Каспер Шмайхел.

В 63-ата минута Морган попречи на Гари Кейхил да вкара със задна ножица, а две минути по-късно Алонсо бе много близо до хеттрик. Той отправи страхотен шут с левия крак от воле, но топката премина на около педя встрани от далечната греда.

Все пак в 71-ата минута се стигна до закономерно трето попадение. Педро изведе технично Уилиан зад защитата. Бразилецът не успя да преодолее Шмайхел, но испанецът се пласира най-добре при отбитата топка и я изпрати с глава в опразнената врата.