Домакините от Габон изпуснаха победата срещу Гвинея-Бисау в първия мач от 31-oто издание на Купата на африканските нации.

Двубоят в Либревил завърши 1:1, след като Прие-Емерик Обамеянг откри резултата в 52-ата минута, но централният бранител Жуари Соареш изравни в последната минута на редовното време.

Соареш вкара с глава след центриране от свободен удар, за да увенчае добрата си игра през целия мач. Той беше много стабилен в защита и ограничи до минимум възможностите пред звездите на Габон Обамеянг и Марио Лемина.

Домакините влязоха като голям фаворит в мача, но не показаха добра организация и пропуснаха да запишат важни три точки в борбата за място на четвъртфиналите.

Габон контролираше играта преди почивката, без да създаде много работа за вратаря Жонас. В 52-ата минута обаче бранителите на Гвинея-Бисау позволиха на центриране от левия фланг да стигне до Денис Буанга вдясно на наказателното поле. Той овладя спокойно и сервира топката на крака на Обамеянг, за когото остана да вкара отблизо в опразнената врата.

Съставът на Хосе Антионо Камачо обаче не се възползва от възможността да натисне съперника и да затвори мача с второ попадение и беше наказан в края.

Въпреки че изглеждаха много уморени, футболистите на Гвинея-Бисау не се предадоха в търсене на изравнителен гол и го постигнаха в последната минута.