"Рома" и "Наполи" запазиха съответно втората и третата си позиция в класирането на Серия А, след като записаха важни победи в 20-ия кръг на шампионата.

"Вълците" победиха "Удинезе" с минималното 1:0 като гост на "Дачия Арена" и останаха на точка зад лидера "Ювентус", който обаче има и два мача по-малко.

Единственото попадение в двубоя вкара Раджа Наинголан още в 12-ата минута. Той бе намерен от Строотман и с нисък удар откри резултата. Три минути по-късно "Рома" получи правото да изпълнят и дузпа, но Един Джеко прати топката високо над вратата. След почивката "джалоросите" се опитаха да подпечатат победата си по-рано, но Ел Шарауи и Джеко не успяха да реализират шансовете, открили се пред тях.

"Наполи" пък е на три точки след "Рома", след като победи като домакин "Пескара" с 3:1. Първото полувреме премина под пълния контрол на небесносините, като атаките се редиха една след друга, но до по-опасни положения така и не се стигаше, тъй като защитата на гостите бе подредена много добре.

Само две минути след подновяването на играта обаче Тонели откри за неаполитанци след точен удар с глава. Три минути по-късно Хамшик отбеляза и втори гол, след като бе намерен перфектно зад защитата и от въздуха без проблеми пусна топката покрай Бицари.

В 86-та минута Мертенс отбеляза третия гол, след като засече пас на Алан. В последната минута от продължението "Пескара" спечелиха дузпа, която Джанлука Капрари реализира, за да оформи крайния резултат.