"Евертън" записа впечатляващ домакински успех с 4:0 над един от кандидатите за титлата в английското първенство - "Манчестър сити".

"Карамелите" спечелиха двубоя от 21-ия кръг с голове на Ромелу Лукаку, Кевин Миралас, Том Дейвис и Адемола Луукман и така костваха на "гражданите" мястото им в топ 4 на класирането.

Играчите на Хосеп Гуардиола записаха второ поражение в последните си три шампионатни мача и вече заемат пета позиция с 42 точки и са на десет от лидера "Челси" и на три от втория "Тотнъм".

Третият "Арсенал" има равни точки с "Ливърпул" - по 44, но по-късно днес "мърсисайдци" излизат срещу шестия "Манчестър юнайтед", който е с 39. "Евертън" пък е шести с 33.

Домакините започнаха днешния двубой много уверено и още в деветата минута хубава тяхна атака бе спряна заради засада. "Сити" отговори пробив на Кевин де Бройне, завършил с центриране към Райхийм Стърлинг, който бе блокиран от Бейнс. "Гражданите" имаха претенции за дузпа за игра с ръка на бранителя на домакините, но такава не бе отсъдена.

"Евертън" поведе в 34-ата минута, когато пресата на тима даде резултат. След грешно подаване на Гаел Клиши топката попадна на крака на Том Дейвис, който продължи към Миралас. Белгиецът намери своя сънародник Ромелу Лукаку, който със светкавичен изстрел прати топката в мрежата.

Две минути след подновяването на играта гостите получиха втори гол. Яя Туре загуби топката в полето на гостите, а Лукаку опита да изведе Миралас. Джон Стоунс успя да я отклони, но тя попадна на крака на Рос Баркли. Английският национал я пусна надясно към Миралас и той с диагонален удар не остави шансове на Браво.

В 79-ата минута Дейвис ознаменува силната си игра с попадение за 3:0. Младокът започна поредната бърза атака на тима си, навлезе в полето на съперника, финтира двама играчи на "Сити" и преди да падне успя да прати топката към Баркли. Той му я върна и Дейвис технично стреля под плонжа на Браво.

В даденото от съдията продължение, влезлият като резерва 18-годишен Луукман оформи крайния резултат и така направи мечтан дебют за "карамелите", които го привлякоха преди дни от "Чарлтън".