"Фиорентина" нанесе четвърто поражение на шампиона "Ювентус" за сезона, след като се наложи с 2:1 у дома в мач от 20-ия кръг на Серия А.

Виолетовите изиграха много силно първо полувреме, в което Никола Калинич откри, а малко след почивката Милан Бадел удвои. Гонсало Игуаин намали за гостите с поредния си гол в шампионата, но "бианконерите" не успяха да се спасят от поражение.

Играчите на Масимилиано Алегри продължават да са лидер с 45 точки и мач по-малко от втория "Рома", който вече е само на една точка. "Фиорентина" пък се изкачи на осмо място в подреждането с 30 точки.

Домакините започнаха много уверено и още в десетата минута Матиас Весино уцели гредата зад Буфон. Постепенно "Ювентус" изравни играта и на свой ред имаше възможност да открие резултата, но удар на Алекс Сандро не затрудни Чиприан Тетерушану. В 37-ата минута Бернардески пусна хитър пас към Калинич, който от малък ъгъл успя да изненада Буфон и откри резултата.

След почивката вместо отговор на "Старата госпожа", отново "Фиорентина" вкара. В 55-ата минута Милан Бадел отправи далечен удар, който заблуди всички в наказателното поле. Киеза не успя да докосне топката, но въпреки това тя се оказа неспасяема.

Само три минути по-късно Гонсало Игуаин се ориентира най-добре в наказателното поле и върна интригата с 13-ия си гол за сезона. До края единствено той бе близо до нов гол, но Тетерушану спаси по блестящ начин негов изстрел и така осигури победата на тима си.