Australian Open започна с изненада в женския турнир. Четвъртата в схемата Симона Халеп загуби с 3:6, 1:6 от американката Шелби Роджърс.

"За мен това не е изненада. Имах доста трудни жребии в Големия шлем и съм свикнала да играя с най-високо поставените. Да, мисля, че играх отлично днес", каза Роджърс след успеха си в мача, продължил 1.17 часа.

Халеп заяви, че за първи път в кариерата й се случва да се оправдае изцяло с травма. Румънката имаше проблеми с коляното, което по думите й не й е позволило да се движи добре.

Четвъртата в схемата първа имаше възможност за пробив, но не я използва. След това Роджърс поведе с 40:15 при сервис на съперничката си в четвъртия гейм, но трябваше да изчака до шестия, за да пробие.

С убедителен гейм на нула американската тенисистка, която е 52-а в разнглистата на WTA, приключи първия сет.

Във втория Халеп започна добре и взе подаването си за 1:0. След това обаче започнаха проблемите ѝ и съперничката ѝ направи три пробива, за да спечели всички геймове до края.

Друга американка - Винъс Уилямс, имаше труден мач, но спечели със 7:6 (5), 7:5 срещу Катерина Козлова.

"Никога не е лесно да играеш в първия кръг - просто се опитваш да намериш ритъма. Тя игра прекрасно. Много е удовлетворяващо, когато преодолееш съперник, който е във вихъра си", каза Уилямс.