Шесткратната шампионка Серена Уилямс и испанецът Рафаел Надал започнаха с победи в Australian Open. Американката стигна до 6:4, 6:3 срещу Белинда Бенчич от Швейцария.

Надал също премина във втория кръг, без да загуби сет. Той се наложи с 6:3, 6:4, 6:4 срещу Флориан Майер за малко повече от два часа.

Уилямс, която се бори за рекордната си 23-а титла от Големия шлем, имаше нужда от 79 минути, за да се справи с Бенчич. Американката заяви, че няма какво да губи.

"Във всеки мач играя за удоволствие. Обикалям света и правя това, което мога най-добре - да играя тенис", каза Уилямс, която преди година загуби от Анжелик Кербер във финала, но след това спечели "Уимбълдън", за да се изравни с Щефи Граф с по 22 титли от Шлема.

Американката първа проби, но веднага допусна изравняване. Тя реши първия сет с втория си пробив. Уилямс пренесе серията си и във втория, в който поведе с 5:0. Бенчич върна единия пробив и намали до 3:5, но след това шесткратната шампионка спечели.

Надал, който е девети в схемата на турнира, игра отлично в геймовете, в които сервираше, като не даде нито една възможност за пробив пред съперника си. От своя страна, испанецът беше почти перфектен, като в трите сета улови шансовете си и с по един пробив ги спечели.

В първия той поведе с 5:2 и 40:0 при сервис на Майер, но германецът се спаси. След това Надал взе гейм на нула и поведе. В другите два сета испанецът постигна пробиви в самия им край, за да спечели мача.