Волейболният "Левски" се класира за осминафиналите на турнира за Купата на CEV, докато вечният му съперник ЦСКА отпадна от втория по сила европейски клубен турнир.

Сините загубиха от холандския Абиант Ликургус (Грьонинген) с 2:3 (22:25, 25:23, 20:25, 25:20, 9:15) реванша си, но продължават напред благодарение на чистата си победа с 3:0 гейма в първия мач преди седмица в София.

В следващата фаза отборът ще се изправи срещу турския гранд "Фенербахче", който отстрани израелския "Апоел" (Мате Ашер-Акко) след две категорични победи с по 3:0.

Първият мач между двата тима ще бъде между 31 януари и 2 февруари в София, а реваншът - две седмици по-късно в Истанбул.

ЦСКА пък приключи участието си в същата надпревара, след като загуби като гост на швейцарския "Волей" (Амрисвил) с 1:3 (22:25, 22:25, 27:25, 17:25). По този начин, след победата на "армейците" с 3:1 гейма в първата среща в "Арена Армеец", се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него играчите на Александър Попов не успяха да се противопоставят на домакините и отстъпиха с 8:15