Българският тенисист Григор Димитров имаше неочаквано труден мач, но успя да спечели и премина в третия кръг на Australian Open. Той направи обрат за 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 срещу 105-ия в света Чун Хьон след 2.38 часа.

Следващият съперник на Димитров ще е Ришар Гаске. Французинът взе нова трисетова победа, като този път загуби само три гейма за 6:1, 6:1, 6:1 срещу Карлос Берлок от Аржентина.

До момента Димитров има една победа от шест мача с Гаске. Тя дойде в последната им среща - с 6:4, 6:4 по време на мастърса в Шанхай миналата есен.

Както и при първия си мач, спечелен със 7:6 (2), 6:3, 6:3, българският тенисист имаше труден първи сет. Той поведе след сервис гейм на нула, но след това изпадна в дупка и до края не взе нито гейм.

Димитров прекъсна серията с ранен пробив и поведе с 2:0 във втория сет. Той пропусна възможност за нов пробив в третия гейм, но въпреки това нямаше затруднения да спечели сета - в оставащите четири гейма, в които сервираше, загуби само една точка.

Хьон прояви характер и тръгна с пробив в третия сет, но Димитров отговори мигновено и изравни. В последвалата серия от бързи геймове българинът улови единствената възможност за нов пробив, за да стигне до 6:4.

Петнадесетият в схемата спаси четири брекпойнта в началото на четвъртия сет, а по-късно проби и поведе с 4:2.

Хьон използва колебание на съперника си и изравни за 4:4, но веднага Димитров направи необходимото, за да не си усложнява повече мача и с нов пробив стигна до 5:4. При следващия си сервис гейм българинът не допусна изненада и спечели срещата.