Реал Мадрид с Кристиано Роналдо в състава си претърпя изненадваща загуба от Селта Виго с 1:2 у дома в първи двубой от 1/4 финалите на турнира за Купата на краля.

И трите гола в срещата бяха реализирани през второто полувреме. Нападателят на галисийците Яго Аспас откри резултата в 64-ата минута, отбелязвайки 16-ия си гол за сезона. Пет минути по-късно Реал изравни, след като Марсело с изстрел от воле разстреля вратата на Селта.

Само минута по-късно обаче 22-годишният защитник на гостите Хони Кастро бе изведен на добра позиция и хладнокръвно преодоля Кико Касия, отбелязвайки победния гол в срещата. Реал през уикенда загуби от Севиля и това е второ поредно поражение за "белия балет", който не бе допускал подобно нещо от ноември 2015 г.

Преди загубата от Севиля, отборът на Реал записа рекордна серия от 40 поредни победи във всички турнири. Реваншът за Кралската купа на Испания ще се проведе във Виго на стадион "Балаидос" на 25 януари.