Испанецът Рафаел Надал се класира убедително за третия кръг на Australian Open. Шампионът от 2009 г. спечели с 6:3, 6:1, 6:3 срещу Маркос Багдатис.

Носителят на 14 титли от Големия шлем нямаше особени затруднения срещу кипъреца. Той имаше нужда от малко повече от два часа, за да продължи напред.

Следващият му съперник ще е Александър Зверев. Германецът победи с 6:2, 6:3, 6:4 квалификанта Франсис Таяфоу от САЩ.

Надал направи 32 печеливши удара и проби шест пъти подаването на съперника по пътя към успеха.

Испанецът поведе с 5:1 в първия сет, а Багдатис успя единствено да върне единия от пробивите. Надал продължи силно дръпна с 4:0 във втория, за да стигне до 6:1.

Багдатис удържа повече в третия сет, като в четвъртия му гейм спаси четири възможности за пробив. Малко след това Надал направи решителната стъпка и поведе с 5:2.

В края кипърецът успя да се справи с два мачбола при сервис на съперника, но след добре насочен форхенд Надал приключи срещата.