„Шумен” записа загуба от „Рилски спортист-2” с 70:99.

Двубоят се игра в Самоков и бе мач №1 от квалификациите за влизане в първата шестица на А група по баскетбол при мъжете.

Шуменци влязоха добре в срещата и спечелиха първата четвърт с 27:18. През вторите десет минути домакините от Самоков взеха инициативата, спечелиха частта и на полувремето поведоха с 45:41.

През второто полувреме състезателите на „Рилски спортист-2” наложиха своето темпо на игра и бяха много по-точни под коша. Те отбелязаха 54 точки срещу 29 на шуменци, с което спечелиха срещата.

За „Шумен” с 19 борби и 18 точки най-добър в мача бе Андрей Иванов.

Втората среща от квалификациите за първата шестица на А група между „Шумен” и „Рилски спортист-2” е тази неделя от 17,00 часа в шуменската зала „Младост”.

В този двубой „Шумен” трябва да победи с разлика по-голяма от 29 точки, за да влезе сред най-добрите шест на А група този сезон.