Носителят на трофея "Барселона" и "Атлетико" (Мадрид) направиха голяма крачка към полуфиналите за Купата на краля.

Каталунците спечелиха като гости на "Реал сосиедад" с 1:0, а столичани надиграха убедително "Ейбар" с 3:0 у дома.

В очакване на поредното тежко гостуване на стадион "Аноета", старши треньорът на "Барселона" Луис Енрике заложи на много силен стартов състав, в който бяха Лионел Меси, Луис Суарес, Неймар, Андрес Иниеста, Иван Ракитич, Серхио Бускетс, Жерар Пике, Самуел Юмтити, Лука Дин, Сержи Роберто и Яспер Силесен.

Каталунците започнаха колебливо мача и "Реал сосиедад" няколко пъти създаде напрежение в наказателното поле на съперника. До опасни изстрели за Силен обаче не се стигна, а постепенно гостите напипаха верния ритъм и поеха инициативата.

"Барселона" успя да открие резултата с една от първите си добри атаки. Юмтити изнесе топката от левия фланг с пас по земя, Суарес пропусна хитро топката и така позволи на Неймар да се откъсне зад защитата.

Бразилецът напредна, финтира догонилия го Ариц Елустондо и беше препънат. Капитанът на бразилския национален отбор се зае с отсъдената дузпа и не сбърка - 1:0.

След почивката гостите удържаха крехкия си аванс с добър контрол върху топката и постигнаха първата си победа на стадион "Аноета" от близо десет години насам.

Играчите на "Реал сосиедад" така и не успяха да стигнат до точен изстрел в целия мач. Единствените два шута в очертанията на вратите бяха дело на "Барселона" през първата част, докато през второто полувреме вратарите нито веднъж не трябваше да правят спасяване.

В първия мач за деня "Атлетико" си осигури протоколен реванш срещу "Ейбар", a в основната на убедителния успех отново беше Антоан Гризман.

Френският национал отбеляза първия гол в 28-ата минута и асистира на Кевин Гамейро за третия в 68-ата. Анхел Корея вкара второто попадение в 60-ата минута.