Най-добрият спортист на България Мирела Демирева очаквано беше наградена и за най-добър спортист от министерството на спорта и Българския спортен тотализатор (БСТ) по време на "Нощта на шампионите".

Състезателката в скока на височина, която спечели сребърен медал от олимпийските игри в Рио де Жанейро, получи и премия от 50 хил. лева. "Не съм очаквала цялото това отношение и внимание. Пожелавам на всички трудът им да бъде оценен така, както моят беше оценен", каза Демирева при получаването на отличието.

В останалите категории също нямаше изненади. За най-добър отбор беше избран ансамбълът по художествена гимнастика, който взе бронз от Рио 2016. Треньорът на ансамбъла Ина Ананиева също беше отличена.

Спечелилият златен медал в тласкането на гюле на параолимпийските ирги Ружди Ружди беше удостоен за най-добър спортист с увреждания.

Отличените спортисти и треньори получиха премии на обща стойност 200 хил. лева.

На церемонията с "Венец на победителя" бяха наградени изявени спортисти и деятели, празнували кръгли годишнини - олимпийският шампион по вдигане на тежести от Монреал '76 Йордан Митков, олимпийската шампионка в тласкането на гюле от Монреал '76 Иванка Христова и бившата световна рекьордьорка в скока на височина Йорданка Благоева.

Освен тях бяха отличени още двукратният футболист номер 1 на България Кирил Ивков, бившите футболни национали Красимир Балъков и Любослав Пенев, президентът на федерацията по бадминтон проф. Пюзант Касабян, журналистът Томислав Русев и бизнесменът Васил Божков, който е бивш председател на федерациите по спортна стрелба и на шахмат.