"Байерн" стана есенен първенец след успех с 2:1 срещу "Фрайбург" като гост. След като беше вкарал изравнителния гол преди почивката, нападателят Роберт Левандовски донесе победата за баварците в добавеното време.

Мачът беше първият за календарната година в Бундеслигата, но е от последния кръг от първия сезон.

С шестата си поредна победа "Байерн" събра 42 точки и води с шест пред "Лайпциг", който е с мач по-малко. "Фрайбург" е осми с 23.

Домакините поведоха още в четвъртата минута.При красива атака след няколко бързи подавания Хаберер получи вдясно в наказателното поле и с диагонален удар по земята преодоля Мануел Нойер.

"Байерн" имаше инициативата и огромно превъзходство при владението на топката. В 35-ата минута след изпълнение на ъглов удар от ляво Левандовски засече отблизо с крак за 1:1.

Въпреки че баварците продължиха да водят играта, те не успяваха да вкарат и мачът вървеше към равенство. В първата минута на добавеното време Левандовски овладя много добре и от трудна позиция съумя да насочи топката покрай гредата, за да направи 2:1.