"Ливърпул" продължи неубедителното си представяне в английското първенство, след като не успя да спечели в трети пореден мач.

"Мърсисайдци" загубиха с 2:3 от "Суонзи" насред "Анфийлд" и започват да изостават в битката за титлата.

Играчите на Юрген Клоп останаха с 45 точки, колкото има и "Тотнъм", но с мач по-малко. Лидерът "Челси" също не е изиграл двубоя си от кръга и има 52 точки. "Лебедите" пък се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече имат 18 точки, с които заемат 17-ото място.

Двубоят започна с мощен домакински натиск, който доведе до първата сериозна опасност в 17-ата минута. Адам Лалана засече със задна ножица центриране на Роберто Фирмино, но прати топката над напречната греда. В 19-ата минута гостите можеха да вземат шокиращ аванс, след като Каръл бе оставен да пробие отляво и стреля. Топката рикошира в коляното на Ловрен, след което срещна страничния стълб.

"Ливърпул" не успя да нанесе точен удар за първите 45 минути, което се случи за първи път в домакински мач на "мърсисайдци" в Премиър лийг от ноември 2015. Второто полувреме стартира с изненадващ гол на гостите, когато защитата на червените проспа центриране от корнер. Фернандес продължи с глава, Вайналдум на практика спря топката за Йоренте, който от няколко метра простреля Симон Миньоле.

Само пет минути след това гостите удвоиха. Андрю Каръл центрира отляво, а Йоренте се извиси и между трима бранители на "Ливърпул" засече топката с глава за 2:0. В 55-ата минута, домакините се върнаха в мача, след като Фирмино засече с глава центриране на Милнър. В 69-ата минута резултът бе изравнен, след като Вайналдум овладя добре след дълго подаване на Милнър и центрира в наказателното поле. Там Фирмино овладя на гърди, след което прати топката в мрежата с красив изстрел.

Когато публиката на "Анфийлд" очакваше пълен обрат на своите любимци "Суонзи" отново поведе. Каръл получи на границата на наказателно поле, опита да пробие, а Клаван изчисти топката към Сигурдсон, който пусна покрай Миньоле, оформяйки крайния резултат.