Гана победи Мали с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации.

Точно както и в първия мач срещу Уганда, "черните звезди" си осигуриха успеха с гол през първата част.

На отвратителния терен в Порт Жантил, Габон, двата отбора цял мач имаха трудности, но нямаха избор и трябваше да играят. Всъщност състоянието на терена беше толкова лошо, че преди мача двата отбора загряваха в съблекалните.

Джордан Аю центрира в 21-ата минута и 31-годишният нападател на Ал Ахли Асамоа Гиан с глава изпрати топката в мрежата за 1:0. Ганайците пазеха добре аванса си, но в края на мача голямата заслуга трите точки да бъдат съхранени беше на техния вратар Разак Брима, който отрази изстрели на Думбия, Кулибали и Бакари Сако.

В другия мач от групата Египет победи Уганда с 1:0, като единственото попадение бе дело на Абдала Ел Саид, който се разписа минута преди края на редовното време.

В класирането води Гана с шест точки, а "фараоните" имат четири. Мали има една, а Уганда все още няма актив.