Шампионът "Ювентус" отказа да заплете интригата в битката за титлата след категорична домакинска победа с 2:0 срещу високо летящия "Лацио".

"Старата госпожа" записа 16-и успех от 20 мача и събра 48 точки. Тимът на Масимилиано Алегри се откъсна с четири пред "Рома" и "Наполи", който е изиграл един двубой повече от другите два претендента за скудетото.

"Лацио" пропусна възможността да се включи в битката за титлата и вече изостава с 8 точки от "Ювентус", а освен това има мач повече от шампионите. Столичани изостават с 4 точки от зона "Шампионска лига", а "Милан" и "Интер" могат да се доближат плътно за "орлите".

"Ювентус" започна по шампионски дербито от 20-ия кръг на Серия А и на практика си осигури успеха още преди да са изминали 20 минути след два аржентински гола.

Резултатът беше открит още в петата минута със страхотно попадение на Пауло Дибала. При висока топка около дъгата Марио Маджукич свали чудесно с глава за аржентинеца, който веднага стреля с левия крак от границата на наказателното поле и намери долния далечен ъгъл.

В 17-ата минута Хуан Куадрадо получи топката на десния фланг и достави перфектно центриране пред вратарското поле. Гонсало Игуаин се измъкна зад централните бранители и отблизо не остави шансове на вратаря Федерико Маркети.

В края на полувремето Леонардо Бонуч организира мълниеносна контраатака, размени подавания с Игуаин и се озова на голова позиция, но съвсем малко не му достигна да вкара трето попадение.

"Лацио" не отправи нито един точен удар през първата част, а двата след почивката по никакъв начин не затрудниха Джанлуиджи Буфон.

"Ювентус" спокойно контролираше мача, а можеше дори да увеличи аванса си, но Дибала нямаше късмет след удар в гредата при добра атака в средата на полувремето.