Мъжкият отбор на „Шумен“ загуби и втората среща от квалификациите за влизане в първата шестица на А баскетболната група от „Рилски спортист-2“.

В зала „Младост“ шуменци отстъпиха със 75:80. В първия двубой, игран в Самоков, „Шумен“ загуби със 70:99.

Така след два успеха и общо 34 отбелязани точки повече „Рилски спортист-2“ ще играе с най-добрите в А група за този сезон, докато „Шумен“ ще търси победите във втората половина на групата.

В днешната среща гостите от Самоков започнаха по-убедително и още след първата четвърт натрупаха преднина от 10 т. - 28:18. И през вторите десет минути самоковци бяха по-добри и на полувремето се оттеглиха с комфортна преднина – 46:38.

При тази разлика стана ясно, че домакините няма как да стопят аванса на самоковци от 29 точки от първата среща, за да спечелят баража. Затова момчетата от „Шумен“ заиграха за публиката.

В края на третата третина домакините стопиха големия аванс на „Рилски спортист-2“ до две точки – 57:59.

В началото на последните десет минути от двубоя шуменци се доближиха на точка от съперника си. При 60:61 домакините обаче имаха нулев успех при стрелбата и отборът от Самоков отново дръпна в точките.

До края на срещата шуменци се раздадоха, но слабата стрелба не им позволи да спечелят този мач.

За домакините в този мач силно се представи Виктор Серафимов, който завърши с 20 точки. Кирил Кирилов записа 15 т., а Янко Янков имаше 11 т. и 5 борби. Андрей Иванов се отчете с 10 борби и 7 т.