"Челси" се възползва от грешните стъпки на конкурентите в събота и направи голяма крачка към титлата във Висшата лига.

Сините от Лондон постигнаха домакинска победа с 2:0 срещу "Хъл сити" и натрупаха аванс от осем точки пред най-близкия преследвач - "Арсенал". Разликата с третия "Тотнъм" вече е девет точки, а с четвъртия "Ливърпул" - десет точки.

Диего Коща, който беше изваден от групата на Антонио Конте за предишния мач, се завърна в стартовия състав и откри резултата в добавеното време на първото полувреме. Девет минути преди края на двубоя Гари Кейхил подпечата победата с втори гол.

"Челси" постигна 15-а победа в последните 16 мача във Висшата лига и отвори голяма разлика на върха преди двата ключови мача в следващите два кръга - гостуването на "Ливърпул" на 31 януари и домакинството на "Арсенал" на 4 февруари.

Тимът на Конте не допусна гол за шести път в последните осем мача, но победата срещу предпоследния в класирането не дойде никак лесно.

"Хъл сити" показа добра игра във втори пореден мач след назначението на португалеца Марко Силва, а освен това гостите бяха сериозно ощетени от рефера Нийл Суорбрик, който не отсъди стопроцентова дузпа при резултат 0:1.

Мачът на "Стамфорд бридж" започна с равностойна игра и без опасни положения. В 12-ата минута се стигна до тежък инцидент, при който Райън Мейсън и Гари Кейхил удариха главите си.

По-тежко пострада защитникът на "Хъл сити", на когото му се оказа лекарска помощ в продължение на близо десет минути. Той беше изнесен на носилка от игрището и на негово място се появи Дейвид Мейлър.

Това беше пореден удар за "тигрите", които в този мач бяха без най-добрия си играч - Роберт Снодграс, не можеха да разчитат на други двама основни футболисти заради Купата на Африка - Дюмерси Мбокани и Ахмед Елмохамади, а още половин дузина състезатели са аут заради контузии.

Въпреки това продължиха да стоят добре на "Стамфорд бридж". В 25-ата минута Хари Магуайър направи изненадващ пробив в наказателното поле на "Челси" и опита да центрира успоредно на голлинията. Гари Кейхил пресече подаването и за щастие на домакините топката се оплете във външната част на мрежата.

Това беше една от малкото интересни ситуации в това първо полувреме, а следващата отново бе пред Тибо Куртоа. В 43-ата минута Магуайър отправи хубав шут от около 25 метра, но белгийският страж изби в корнер.

Две минути преди това Диего Коща се измъкна зад защитата на "Хъл сити" при подаване от дълбочина. Страничният рефер маркира засада, а повторенията показаха, че такава няма.

В седмата от деветте минути добавено време на първата част обаче бразилецът с испански паспорт стигна до попадение. Виктор Моузес напредна отдясно и достави перфектно центриране по земя пред вратарското поле, откъдето Коща с лекота реализира.

Нападателят на "Челси" отбеляза 15-ия си гол през сезона и се изравни с Алексис Санчес в битката за голмайсторския приз във Висшата лига.

Четири минути след почивката дойде най-спортният момент в мача. Маркос Алонсо фаулира Абел Ернандес в наказателното поле, но Суорбрик и страничният рефер подминаха ситуацията.

В 65-aта минута "Хъл сити" стигна до най-добрата си възможност за изравняване. Майкъл Доусън се озова сам на далечната греда и отрави силен шут, но ъгълът беше малък и Куртоа спаси.

В 81-ата минута Кейхил уби интригата в мача с второ попадение, след като засече с глава центриране на Сеск Фабрегас от свободен удар.