Серена Уилямс продължи без загубен сет на четвъртфиналите на Australian Open. Носителката на 22 титли от Големия шлем победи с 7:5, 6:4 чешката тенисистка Барбора Стрицова след 1.46 часа игра.

Уилямс беше пробита три пъти на свой сервис в първия сет, но въпреки това съумя да го затвори с 7:5. Във втория сет американската тенисистка поведе с 3:1. При 5:3 тя сервираше за мача, но беше пробита от Стрицова. В следващия гейм чехкинята не успя да вземе своя сервис гейм и Уилямс се поздрави с победата.

Съперничка на Уилямс на четвъртфиналите ще бъде британската тенисистка Джоана Конта. Тя победи с 6:1 6:4 Екатерина Макарова от Русия.

"Джоана играе много добър тенис и все още няма загуба през годината. Познавам добре нейната игра и очаквам с нетърпение сблъсъка", каза американката.

Преди началото на Аustralian Open Конта спечели турнира в Сидни.

"Серена е един от играчите, на които подражавах като малка. За мен ще бъде чест. Ще се насладя на всеки един момент от мача", коментира Конта, която достигна до полуфинал в миналогодишното издание на Australian Open.

В друг осминафинален мач 34-годишната Миряна Лучич-Барони победи с 6:4, 6:2 Дженифър Брейди за малко повече от час. Хърватската ветеранка ще играе на четвъртфинал от Големия шлем за пръв път от 1999 г., когато в полуфиналите на "Уимбълдън" се изправи срещу Щефи Граф.

Съперничка на Лучич-Барони на четвъртфиналите ще бъде Каролина Плишкова. Чешкинята се справи с 6:3, 6:3 с представителката на домакините Дария Гаврилова.

Тази нощ предстоят четвъртфиналните двубои между Винъс Уилям и Анастасия Павлюченкова, както и мачът между Коко Вандевег и Гарбине Мугуруса.