"Селта" довърши започнатото и отстрани "Реал" (Мадрид) на четвъртфиналите на турнира за Купата на краля, след като двата тима завършиха 2:2.

След успеха си с 2:1 в столицата домакините днес си осигуриха място във финалната четворка, за която вече се класираха "Алавес" и "Атлетико". Последното място ще се реши в сблъсъка между "Барселона" и "Реал" (Сосиедад).

Днес тимът от Виго на два пъти повеждаше в резултата, но "Реал" изравняваше, като вторият път това се случи в последната минута на редовното време.

В 26-ата Кристиано Роналдо нямаше късмет и не успя да открие резултата. След центриране отдясно португалецът стреля с глава, Алварес изби в напречната греда, а при добавката нападателят насочи топката в лявата греда.

В 35-ата и домакините пропиляха великолепна възможност, след като Аспас реши да комбинира, вместо да се опита да преодолее вратаря на столичани. Гуидети пък изпрати топовен шут към вратата на гостите, но Касийя се намеси великолепно и избив корнер.

В 44-ата "Селта" стигна до гол, след като Гуидети бе намерен непокрит на дузпата. Касийя успя да спаси последвалия му удар, но топката се удари в крака на Данило и така попадението бе записано като автогол на неговата сметка.

В 62-ата минута Роналдо върна тима си в мача с отлично изпълнение на пряк свободен удар от около 20 метра. Малко след това Рамос порпусна от няколко метра на празна врата. В края Зидан усили нападението с включването на Лукас Васкес и Алваро Мората, но вместо белите, до гол стигнаха домакините.

След хубава атака, започната отдясно, Дани Вас прати топката в долния ляв ъгъл на Касийя след прецизно насочване с вътрешен фалц.