"Барселона" си осигури без особени трудности място във финалната четворка на турнира за Купата на Краля, след като отстрани "Реал" (Сосиедад) след две победи.

Каталунците спечелиха реванша на "Камп ноу" с 5:2 и с общ резултат от двата мача 6:2 преодоляха четвъртфиналите.

Точни за водения от Луис Енрике тим днес бяха Денис Суарес на два пъти, Лионел Меси от дузпа, Луис Суарес, както и Арда Туран. Хуанми и Вилиан Хосе на два пъти намаляваха за гостите до 2:3, но това не стигна за нищо повече от почетна загуба.

Каталунците започнаха мача по-добре и Денис Суарес удвои общият им аванс още в 17-ата минута. Гостите загубиха топката в центъра и "Барса" направи хубава контра, която завърши с точен изстрел на Суарес.

След почивката в игра за домакините се появи Алекс Видал, който донесе още повече скорост в атаките на своя тим. В 55-та минута Неймар бе съборен в наказателното поле след пас на Луис Суарес и Хуан Мартинез Мануера посочи бялата точка. Лионел Меси бе точен и удвои резултата.

В 63-ата минута "Реал" успя да намали изоставането си чрез Хуанми, който успя много ефектно да прехвърли Силесен, но почти веднага "Барселона" си върна предимството от два гола след попадение на Луис Суарес. В 73-ата Хосе Уилям отново намали за гостите, след като засече перфектно с глава центриране отдясно.

В рамките на две минути домакините направиха победата си разгромна. В 80-ата Арда Туран покачи на 4:2, а след това с второто си попадение за вечерта Денис Суарес оформи крайното 5:2.