"Тотнъм" се спаси от изненадващ провал срещу "Уикъмб" в среща от 1/16-финалите за Купата на Англия. "Шпорите" губеха до 89-ата минута, но стигнаха до победа с 4:3 срещу четвъртодивизионния отбор.

Домакините играха с резервите, но след 0:2 на почивката Моурисио Почетино пусна в игра Деле Али, Дембеле и Янсен. Ходът се оказа решаващ и помогна на отбора да спечели.

"Челси" и "Манчестър сити" се справиха по-лесно. Водачът във Висшата лига победи с 4:0 "Брентфорд", а "гражданите" се наложиха с 3:0 срещу "Кристъл палас" като гост.

По-рано "Ливърпул" загуби с 1:2 от втородивизионния "Уулвърхемптън" и отпадна от надпреварата.

"Уикъмб" поведе в средата на първото полувреме чрез Хейс, който оправи силен и отлично насочен удар в наказателното поле. Малко по-късно той удвои от дузпа.

Усилията на "Тотнъм" дадоха резултати в 60-ата минута Хьон-Мин Сон намали с удар от малък ъгъл от ляво. Скоро след това Янсен изравни от дузпа.

Гостите съумяха отново да поведат в 83-ата минута. Тогава Томпсън се възползва от добра възможност и направи 3:2.

Резервата Деле Али възстанови равенството в последните секунди след самостоятелен пробив и удар по земята. Дълбоко в добавеното време Сон донесе победата за "Тотнъм" с изстрел от ляво.