Буркина Фасо и Камерун се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Африка.

Буркина Фасо спечели с 2:0 срещу Тунис. Успехът дойде с два гола в последните десет минути. Камерун постигна триумф след 5:4 след дузпи срещу Сенегал.

В първия мач за деня Буркина Фасо поведе в 81-ата минута, когато Банс вкара от фаул. Четири по-късно при контраатака Накулма преодоля излезлия далеч напред вратар на съперника и прати топката във вратата.

Така с единствените си точни удари Буркина Фасо се класира за следващата фаза.

Първото полувреме между Сенегал и Камерун не беше вълнуващо. След почивката Сенегал беше по-дейният обор, но не успя да вкара и срещата завърши 0:0. Резултатът се запази и след продълженията.

При дузпите двата състава започнаха с отлични изпълнения и до 4:4 грешки нямаше. Садио Мане обаче сбърка петата дузпа за Сенегал, а след него Венсан Абубакар беше точен и донесе победата за Камерун.