България завърши на десето място в индивидуалната смесена щафета на европейското първенство по биатлон.

Антон Синапов и Стефани Попова използваха 12 допълнителни патрона в четирите си стрелби, не влязоха в наказателна обиколка и останаха на 1:42.1 мин. от шампиона Русия.

В състав Евгений Гараничев и Дария Виролайнен руската щафета направи седем грешки и финишира за 37:10.2 минути.

Със същия брой пропуски и също без наказателна обиколка на второ място се класира Норвегия. Ветле Кристиансен и Ингрид Тандреволд останаха на 6.3 секунди от златния медал.

Полша завоюва бронзовите отличия, след като Гжегож и Кристина Гузик бяха най-добрите на стрелбището днес. Те използваха пет допълнителни патрона и завършиха на 13.9 секунди от победителите.

Украйна, Австрия и Германия допълват първата шестица, а в десетката влязоха още щафетите на Швеция, Чехия и Франция. В състезанието участваха 22 отбора, четири от които бяха затворени с една обиколка и не стигнаха до финала.

В 14.00 ч. започва последното състезание от европейското по биатлон - традиционната смесена щафета, в която България ще участва в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев.