"Барселона" направи неочаквана грешка в битката за титлата в испанското първенство след равенство 1:1 при гостуването на "Бетис".

Каталунците дори бяха много близо до загубата, но се спасиха с гол на Луис Суарес в последната минута на редовното време.

След слабо първо полувреме на "Барселона", в което "Бетис" пропусна три чудесни възможности за гол, домакините все пак поведоха в 71-ата минута чрез Алекс Алегрия.

Само три минути по-късно Алегрия можеше да нанесе съкрушителен удар на шампионите, но техничният му удар се отби в страничната греда.

В 77-ата минута "Барселона" беше ощетен, след като гол на Лионел Меси не беше зачетен. Топката беше преминала голлинията, когато Айса Манди я изчисти. При липсата на технология обаче реферите решиха, че играта трябва да продължи.

В 90-ата минута каталунците изравниха, след като Меси изведе Суарес зад защитата и уругваецът отбеляза 16-ото си попадение през сезона, за да излезе начело при голмайсторите в Примера дивисион.

"Барселона" събра 42 точки след 20-ия си шампионатен мач и се изравни със "Севиля" на второто място в класирането. Каталунците изостават с точка от лидера "Реал", но са изиграли два мача повече от мадридчани и един мач повече от андалусийци.