Отборът на „Дунав” Русе изненада домакина си „Шумен” и го победи в зала „Младост”със 77:69.

Срещата бе от първия кръг на втората шестица на А група по баскетбол при мъжете.

Шуменци започнаха отлично двубоя и поведоха с 10 точки в средата на първата четвърт – 17:7. Русенци, обаче, отговориха с точна стрелба от зоната на трите точки и в края на първите десет минути „Шумен” имаше аванс само от точка – 21:20.

Стрелбата от тройката бе печелившия коз на „Дунав” и през втората четвърт, с който те обърнаха резултата и на полувремето поведоха с 46:42.

И в началото ва второто полувреме русенци продължиха да са по-точни под коша, докато състезателите на „Шумен” допуснаха много брак в играта си и аванса на „Дунав” нарасна – 61:53.

В последните десет минути шуменци бяха близо до обрат. Те намалиха разликата до 3 точки – 67:70. Играчите на „Дунав” не с еотказаха да преследват победата и с нови точни стрелби отново увеличиха аванса си, за да стигнат до крайното 77:69.

За „Шумен” най-ефективен в мача бе Андрей Иванов с 19 точки и 25 борби. По 13 точки в коша на русенци вкараха Виктор Серафимов и Кирил Кирилов.

За „Дунав” 30 точки вкара високият 184 см. Николай Титков, с 15 се отчете Александър Иванов.