"Манчестър юнайтед" спечели убедителна победа с 4:0 срещу "Уигън" и се класира за осминафиналите на Купата на Англия.

Маруан Фелайни, Крис Смолинг и Хенрик Мхитарян вкараха първите три гола в мача, а Бастиан Швайнщайгер оформи крайния резултат в първия си мач като титуляр от 385 дни насам и първи, откакто начело на отбора застана Жозе Моуриньо.

Германският полузащитник се представи силно и добави асистенция на сметката си. Попадението му пък беше първо с екипа на "Манчестър юнайтед" от 14 месеца насам и едва второ след преминаването му на "Олд трафорд" през лятото на 2015 г.

"Уигън" игра добре през първото полувреме на днешния мач, отправи няколко далечни удара към Давид де Хея и дори стигна до шанс да открие резултата в 40-ата минута, но Майкъл Джейкъбс не уцели топката от чиста позиция в наказателното поле.

Четири минути по-късно "Манчестър юнайтед" поведе. Швайнщайгер достави перфектно центриране за Фелайни в наказателното поле, а белгиецът надскочи своя пазач и отблизо с глава не остави шансове на вратаря Якоб Хаунгаард.

"Юнайтед" продължи с лекота в Купата на Англия при силно завръщане на Швайнщайгер

"Червените дяволи" убиха интригата с втори гол в 57-ата минута, а до края не срещнаха съпротива. Антони Марсиал центрира технично към далечната греда, където Смолинг се извиси във въздуха и отбеляза с глава.

В 74-ата минута "Юнайтед" стигна до трето попадение след скоростна контраатака. Мхитарян спечели много терен с пробив през центъра, след което се включи във вратарското поле, за да оползотвори втора асистенция на Марсиал в мача.

В 81-ата минута тимът на Жозе Моуриньо направи 4:0 след третия си гол след центриране. Андер Ерера свал топката с глава след корнер отдясно, а Швайнщайгер я изпрати в мрежата с акробатичен удар с гръб към вратата.