Футболистите на ЦСКА записаха престижно равенство с украинския шампион "Динамо" (Киев) в третата си контрола от зимния подготвителен лагер в Испания.

Двубоят завърши 2:2, след като червените откриха резултата в самото начало на двубоя, допуснаха обрат още до почивката, но избегнаха загубата с гол от дузпа в последните секунди.

Тимът на Стамен Белчев отбеляза две попадения в трети пореден мач и записа първо равенство след победата срещу "Локомотив" (Москва) с 2:1 и загубата от "Рубин" (Казан) с 2:4, но отново показа доста слабости в защита.

ЦСКА откри резултата срещу "Динамо" само след 190 секунди игра. След подаване от десния фланг Преслав Йорданов продължи топката към Александър Дюлгеров, който от аутлинията я върна назад към Руи Педро и за португалеца не бе проблем от воле да я изпрати във вратата.

В 14-ата минута българският отбор имаше добър шанс да удвои аванса си. Арсенио отне топката в центъра, разигра добре с Педро, който изведе дясно Рубен Пинто. Пинто избра да шутира по диагонала, но стреля встрани от вратата.

След по-силните начални минути на ЦСКА "Динамо" пое инициативата и беше по-добрият отбор през втората половина на полувремето. В 28-ата минута дойде и първото чисто положение пред Георги Китанов.

Виктор Циханков бе оставен сам на точката на дузпата след центриране от свободен удар, но направи нескопосан опит да овладее топката. Тя все пак се насочи опасно към страничната греда, но излезе в аут.
Оставащите контроли на ЦСКА в Испания:

1 февруари, "Сувон блууингс" (Южна Корея)

3 февруари - "Сьондерийски" (Дания)

В 36-ата минута обаче резултатът беше изравнен. ЦСКА загуби топката на десния тъч, Денис Гармаш проби от фланга към наказателното поле и подаде към Виталий Буялский, който намери целта с удар през краката на Николай Бодуров.

Само две минути по-късно "Динамо" стигна до второ попадение. Един от най-ниските на терена - Дерлис Гонзалес, се измъкна зад защитата на ЦСКА след дълъг пас от центъра на терена и с глава прехвърли лошо пласирания Георги Китанов.

През втората част интересните моменти бяха по-малко. ЦСКА имаше претенции за дузпа срещу Рафа Перес в началото на полувремето, а в 50-ата минута Густаво Кулма изпълни много добър пряк свободен удар, но вратарят Максим Ковал изби топката в гредата.

Четвърт част преди края бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш прати топката във вратата, но попадението беше отменено заради засада.

В 90-ата минута Ковал направи още едно добро спасяване - този път след удар с глава на Пламен Гълъбов, но в добавеното време червените получиха дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов. Потърпевшият се зае с изпълнението и не сбърка, а веднага след гола прозвуча последният съдийски сигнал.