"Челси" има още един кръг по-малко до спечелването на титлата в Англия, след като 23-ият донесе само позитиви за играчите на мениджъра Антонио Конте.

Лондончани завършиха 1:1 при гостуването на един от основните си преследвачи "Ливърпул", а други два тима от топ 4 на таблицата загубиха точки. "Тотнъм" завърши 0:0 при гостуването на "Съндърланд", а "Арсенал" изненадващо падна с 1:2 у дома от "Уотфорд".

Така преднината на "Челси" остана девет точки пред най-близкия отбор, който вече е "Тотнъм", като остави на същата дистанция "Арсенал" и на десет точки "Ливърпул" при оставащи 15 мача до края на сезона.

"Челси" имаше реални шансове да спечели гостуването на "Анфийлд" и да увеличи преднината си на върха в класирането, но голмайсторът на тима Диего Коща пропусна дузпа в 76-ата минута при 1:1. Тя беше отсъдена, след като се закачи на крака на Жоел Матип и съдията Марк Клатенбърг посочи бялата точка.

Вратарят на домакините Симо Миньоле обаче хвана ъгъла на на изпълнение и изби удара на испанския национал. Това предизвика и остра реакция на треньора на "Ливърпул" Юрген Клоп към четвъртия съдия.

Иначе централният защитник Давид Луис вкара превъзходен гол от свободен удар в 24-ата минута. Неговият удар над стената препарира вратаря Миньоле. Топката облиза гредата и влезе в мрежата.

"Ливърпул", който имаше три поредни загуби във всички турнири, се опита да изравни, но срещаше много организираната защита на гостите. Тя все пак се пропука в 57-ата минута, когато след центриране отляво Джеймс Милнър изпрати топката пред вратата и там Джорджиньо Вайналдум с глава простреля Тибо Куртоа.

"Мърсисайдци" също имаха своите шансове да спечелят мача, но ударът с глава на Роберто Фирмино в 91-ата минута беше в средата на вратата.

Без своя мениджър Арсенал Венгер на пейката "Арсенал" допусна два гола в първите 13 минути и не успя да обърне резултата срещу 13-ия в класирането "Уотфорд".

Юнес Кабул откри резултата за гостите в десетата минута след изпълнение на свободен удар и рикушет, който излъга вратаря, а три минути по-късно Трой Дийни удвои преднината.

Алекс Айоби върна едно попадение в 58-ата минута след центриране на Алекскис Санчес от аутлинията, но това беше всичко, до което "артилеристите" успяха да стигнат.