"Лацио" елиминира "Интер" в четвъртфиналите на на турнира за купата на Италия след 2:1 като гост и може да срещне "Рома" в следващия кръг, ако градските им съперници елиминират тази вечер втородивизионния "Чезена".

В следващата фаза вече ще се играят по два мача, а датите са 1 март и 5 април. В другата полуфинална двойка се изправят "Ювентус" и "Наполи".

И двата отбора завършиха мача на "Сан Сиро" с по 10 души, а Фелипе Андерсон даде преднина на "лациалите" в 20-ата минута, засичайки подаване на Сенад Лулич.

Лукас Билия покачи на 2:0 в 56-ата минута от дузпа, като защитникът на "Интер" Миранда беше замесен в нарушението. Бранителят на гостите Щефан Раду също напусна терена 14 минути преди края на мача заради втори жълт картон.

Марсело Брозович върна един гол за домакините в нервния край на мача, като беше точен в 84-ата минута след комбинация с друг хърватин - Иван Перишич.

"Интер" имаше намерение да повтори победата си над "Лацио" с 3:0 в първенството и стартира мача с голям устрем, като удар Джофри Кондогбия едва не строши дясната греда.

Въпреки териториалното надмощие, в 20-ата минута Фелипе Андерсон прати топката с глава в долния десен ъгъл след чудесен пробив и подаване на Лулич.

След гола Чиро Имобиле и Андерсон имаха шансове да вкарат втори гол, но вратарят Самир Ханданович се показа в най-добрата си светлина и спаси. След почивката Марко Пароло изтърва нова добра ситуация за гостите, за да се стигне до дузпата и втория гол в тяхна полза.