"Манчестър сити" се върна на победния път във Висшата лига. "Гражданите" спечелиха за първи път в първенството от месец насам след 4:0 срещу "Уест хем" в Лондон.

Още до 39-ата минута те водеха с три гола след попаденията на Кевин де Бройне, Давид Силва и Габриел Жезус. След почивката Яя Туре с четвъртия точен удар - този път от дузпа, донесе четвъртия гол.

Градският им съперник "Манчестър юнайтед" се препъна у дома. Воденият от Жозе Моуриньо отбор завърши 0:0 с предпоследния "Хъл сити".

"Сити" събра 46 точки и се изравни с четвъртия "Ливърпул", като е на десет от водача "Челси". "Юнайтед" е шести с 42.

"Манчестър сити" изигра силно първо полувреме. В 17-ата минута Де Бройне напредна централно пред вратата и след двойно подаване с Габриел стреля точно за 1:0. Четири по-късно непокритият Силва се възползва от подаване от ляво, за да удвои.

Походът на "Манчестър сити" продължи в 39-ата минута, когато Рахим Стърлинг пусна към Габриел и той отблизо увеличи преднината на отбора си.

Яя Туре вкара четвъртия гол от дузпа в 66-ата минута.

На "Олд Трафорд" в герой за "Хъл" се превърна вратарят Елдин Якупович. Той се справи с удари на Златан Ибрахимович и Пол Погба през първото полувреме.

Дълго време след почивката домакините не успяха да създадат опасности. В 73-ата минута Якупович спаси и удар на Хуан Мата.

Малко преди края гостите можеха и да вкарат, но Лазар Маркович улучи гредата. В добавеното време вратарят на "Хъл" отрази удар на Маркос Рохо, а след това Погба отново не успя да вкара.

Питър Крауч стана най-възрастният футболист (на 36 години), вкарал 100 гола във Висшата лига. Той отбеляза при 1:1 между "Стоу сити" и "Евертън".