Неостаряващият Франческо Тоти изпрати "Рома" в полуфиналите за Купата на Италия. Нападателят вкара победния гол за 2:1 срещу втородивизионния "Чезена" в 95-ата минута.

В полуфиналите ще има римско дерби, тъй като "вълците" ще играят с "Лацио".

В следващата фаза вече ще се играят по два мача, а датите са 1 март и 5 април. В другата полуфинална двойка се изправят шампионът "Ювентус" и "Наполи".

"Рома" владееше повече топката, но въпреки това през първата част "Чезена" се представи добре и атакуваше. До голове преди почивката не се стигна.

Домакините поведоха в 68-ата минута, когато Стефан Ел Шаарави получи вляво и пусна към Един Джеко, който отблизо вкара.

Само пет минути по-късно "Чезена" изравни. След центриране от дясно Алисон се сблъска със защитник и изпусна топката, а притичалият Гаритано я прати във вратата.

"Рома" получи дузпа в последните секунди на добавеното време. Опитният Тоти изпълни успешно и донесе победата на отбора си. Това е първият гол на нападателя, след като навърши 40 години.