Елитният футболен ЦСКА завърши със загуба подготвителния си лагер в Испания след 0:1 срещу датския "Сьондерийске".

Това беше второ поредно поражение за отбора на Стамен Белчев, който се завръща в България след три седмици подготовка. Във втори мач "армейците" не вкараха гол.

Единственото попадение в мача падна в 69-ата минута, когато Кристиан Якобсен засече топката в глава след вкарването на топката от тъч. Защитата и вратарят Георги Китанов не реагираха добре в цялата ситуация.

Иначе червените започнаха мача колебливо, докато датчаните играха агресивно. ЦСКА установи контрол върху мача след 20-ата минута, когато имаше по-голямо притежание на топката и наложи преса.

Още в осмата минута ЦСКА направи отлична атака отляво, а Густаво Кулма излезе сам срещу вратаря, забави се с решението и отправи слаб удар, спасен от вратаря на датчаните.

Девет минути по-късно се получи втора добра възможност за българския отбор. Бумал изведе Руи Педро по десния фланг, който пусна остър пас във вратарското поле, но Фернандо Каранга се размина с топката.

Малко, след като измина половин час беше отсъдена спорна засада на Каранга. Той излезе сам срещу вратаря след пас на Густаво Кулма, но не успя да реализира.

"Особено през първото полувреме имаше ситуации, които трябваше да изиграем по-зряло. Отново получихме елементарен гол, това е за пореден път", коментира старши треньорът на червените Стамен Белчев.

През второто полувреме Кевин Кубамба влезе на мястото на Каранга, но повечето опасни атаки бяха пред вратата на българския тим. Луре излезе срещу вратаря Китанов в 51-ата минута, но вратарят на "армейците" спаси.

В следващата минута Рафа Перес допусна груба грешка, като отново Луре излезе очи с Китанов и отново страфът на ЦСКА се справи добре. Когато обаче дойде 69-ата минута защитата и вратарят сбъркаха.

Последната четвърт от мача не беше особено качествена след множеството направени смени и от двата състава. Все пак осем минути преди края защитата на ЦСКА допусна нова сериозна грешка, която позволи на Якобсен да шутира. Вратарят Китанов спаси.