Хандбалистките на „Шумен 98“ отпаднаха от турнира за купата на България.

В четвъртфинален мач от надпреварата при жените, игран днес в зала „Плиска“, шуменки бяха победени от състава на „Етър“ Велико Търново с 36:20.

Шуменският състав изигра слаб мач и загубата дойде закономерно.

От самото начало на двубоя състезателките на „Етър“ успяха да вкарат всичките си положения за гол и три минути преди края на полувремето те водеха с десет попадения – 16:6. В последните минути на първата част шуменки намалиха и полувремето завърши при 10:17.

През втората част ситуацията на игрището не се промени - „Етър“ бележеше, докато шуменки не успяваха да вкарат. Така в средата на полувремето резултатът достигна до 15:30. До края на мача домакините от „Шумен 98“ се разписаха пет пъти, а състезателките на „Етър“ - шест, за да се стигне до крайното 20:36.