"Челси" продължи уверено да върви по пътя към титлата във Висшата лига. Сините направиха поредната стъпка в правилната посока след победа с 3:1 срещу "Арсенал" в лондонското дерби.

Воденият от Антонио Конте отбор поведе в 13-ата минута след гол на Маркос Алонсо, при който гостите поискаха нарушение срещу Бейерин. След почивката Еден Азар удвои след забележителен пробив, а Франсеск Фабрегас вкара за 3:0 след грешка на Петер Чех.

В последните секунди Оливие Жиру намали с глава. "Топчиите" отново играха неубедително и допуснаха втората си поредна загуба.

"Челси" е убедителен водач с 59 точки, като води с 12 пред "Тотнъм" и "Арсенал" и с 13 пред "Ливърпул" и "Манчестър сити".

В 13-ата минута Диего Коща стреля с глава след центриране от ляво и улучи гредата. Алонсо и Бейерин скочиха за топката, при което футболистът на "Челси" вкара, но и удари съперника си с ръка. Впоследствие Бейерин беше сменен принудително от Габриел.

Преди почивката Тибо Куртоа се справи с удари на Габриел и Месут Йозил.

Решаващ за изхода на мача се оказа пробивът на Азар в 53-ата минута. Белгийският национал пое топката в половината на "Челси" и тръгна към вратата на "Арсенал", като преодоля куп играчи на съперника, за да влезе в наказателното поле и да вкара.

В 78-ата след центриране Дани Уелбек насочи добре топката към долния десен ъгъл, но Куртоа успя да избие. Малко по-късно Чех сгреши при изнасянето и подаде в краката на Фабрегас, който с точен удар в празната врата направи 3:0.

В края на мача Коща стреля мощно от малък ъгъл от ляво, но беше неточен. Секунди по-късно Жиру се възползва от подаване на Начо Монреал и намали.